Eva Čobejová: Milá petícia – za dobré noviny

….ale večerné televízne správy dnes už ani nie sú ani určené pre človeka, ktorý sa potrebuje dozvedieť podstatné veci o svete okolo seba. Ten si ich počas dňa našiel v rôznych informačných zdrojoch na internete či v tlačených médiách (často je vo večerných televíznych správach to, čo ráno priniesli seriózne denníky).
Televízne správy sú už dnes určené najmä na relax po náročnej práci, preto v nich je čoraz viac bizarností, milých zvieratiek, odstrašujúcich krimispráv, bulvárnych prílepkov a servisných tém. A musí to byť zostavené tak, aby to divákov nenudilo, preto tých pozitívnych správ veľa nebude.

Petíciu podpísalo vyše 5000 ľudí. No v skutočnosti je číslo 5000 takmer zanedbateľné. Televízne noviny TV JOJ a TV Markíza sleduje pravidelne od pol milióna po takmer milión divákov. To sú čísla, ktoré sú pre šéfov televízií relevantné. Takže aby sa spovedali na akomsi okrúhlom stole, pretože päťtisíc ľudí je nespokojných, je bizarná predstava.

Eva Čobejová: Milá petícia – za dobré noviny @ tyz

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Media, Quotes, Slovakia

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,227 hits @ this blog
%d bloggers like this: