Kavkohorní demokracie

Na obrazovce státní televize dlouhodobě dostávají neodůvodnitelný luxusní prostor nikým nevolení údajní ekonomové a finanční experti soukromých firem s netransparentními vazbami na politické, finanční, mediální a obecně podnikatelské struktury. K nim je třeba ještě přiřadit samozvané odboráře, kteří v přímých přenosech mohou opakovaně vyzývat vládu k odstoupení, mají nepřeberné možnosti prezentovat svoje závislé analýzy vývoje ekonomiky a dokonce i amatérské personální audity vlády, parlamentu a jednotlivých úřadů v libovolné úrovni státní správy.

Aktualitou tohoto týdna byla samozřejmě ikstá údajná vládní krize, kdy každý den byli divákům servírováni především vládní a parlamentní politici a to nikoliv jen proto, aby se vyjadřovali k aktuální situaci v tu kterou denní hodinu, ale v mnoha případech aby již vedli zcela otevřenou volební kampaň. A ani se o to sami nemuseli nijak násilně snažit, ale naopak k tomu byli aktivně vyzýváni otázkami zaměstnanců údajně veřejnoprávní televize placené z vlastnické daně předmětu a nikoliv z abonentního poplatku za svobodně zvolenou a dodávanou službu.

Největší prostor byl jako již tradičně poskytnut politikům Věcí veřejných, ODS a TOP 09. V případě VV dokonce i politikům snad třetího sledu. A opakovaně. Vrcholem pak bylo čtvrteční pozvání Peake do podvečerního pořadu Interview ČT24, ačkoliv téměř celý předchozí den jí a s ní ze strany dezertujících souputníků bylo doslova plné zpravodajství od rána až do noci.

Kolikrát měl divák možnost v posledních dvou týdnech slyšet, co si o celé vládní situaci, která může skončit také předčasnými volbami a nebo i kolem plánovaného víkendu protestů odborářů a občanských iniciativ a hnutí, myslí neparlamentní opozice? Víte vůbec, kdo to je? Ne? Za to poděkujte státní televizi, kterou si povinně platíte. Především se jedná o KDÚ-ČSL, Stranu práv občanů Zemanovci, Suverenitu – blok J. Bobošíkové nebo Stranu zelených. A to jsou jenom ty subjekty, které v posledních volbách získaly více než dvě procenta, což je více než sto dvacet tisíc platných hlasů. Samozřejmě, že ubohoučký dotaz na předsedu KDÚ-ČSL, zda se také připravují na předčasné volby, není možné brát jako seriozní prostor k politickému vyjádření, který by snesl srovnání s vládními stranami a nebo parlamentní opozicí.

A proč by i tyto neparlamentní strany měly být rozhodně každý týden slyšet a vidět ve státní televizi navzdory některým jejím pracovníkům v čele s Moravcem, který se opakovaně poslední léta vyjadřuje ve smyslu, že oni se zabývají jen těmi zvolenými do parlamentu? Protože tyto čtyři strany reprezentují celých 776.220 voličů, což je 14,83%. To je mimochodem o 3,95% více než tvoří voliči VV, o 3,56% více než KSČM a pouze o 1,86% méně než TOP 09.

A o této mase voličů nikým nevolení zaměstnanci státní televize rozhodli, že jejich zamýšlené reprezentanty do hlavních zpravodajských a komentářových pořadů jednoduše nepustí. Pokud tyto strany něco chtějí sdělit, ať to laskavě dělají v obskurních rádoby diskusních pořadech kolem, nebo dokonce po půlnoci, před rozbřeskem, nebo placenou reklamou. Proč je to dovoleno odborářům? Proč té armádě údajných expertů v hlavním vysílacím čase, která žádnými demokratickými volbami neprošla? Ti přímo neohrožují vládní a parlamentní strukturu ani případnými negativními projevy, protože jejich vyjádření není možné v žádném ohledu chápat jako otevřenou, ani skrytou volební kampaň. Navíc, silně negativní projevy uvidíte v tomto médiu jenom ojediněle a ještě s důkladnou názorovou opozicí přímo od televizních pracovníků, což je mimochodem naprosto nepřijatelné. Tyto verbální projevy kmenových a najatých zaměstnanců státní televize jsou na samé hranici cenzury, protože zcela nesmyslně vyčerpávají čas přidělený jednotlivým pořadům a účelově často odvádějí tok citlivé debaty do stojatých a nekonfliktních vod. A co na to mediální rady? Ty, co sestavují a tedy i ovlivňují parlamentní politici? No přece nic. Hlavně, že bude nové logo bez háčku, které vypadá jako barevné uši na prázdném hrnci. Nomen omen.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Articles, Czech Television, Media, Television

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: