Radim Jančura: Je revoluční doba a jakákoliv forma „práskání“ je povolená

Ministr Dobeš poslal přes půl miliardy korun Českým drahám, ač neměl. Dá se říct mimo smlouvu. My jsme mu přitom dali nabídku, že budeme provozovat jeho ztrátové vlaky, EuroCity, InterCity, ale neměl zájem. To je pro mě člověk, který nemá zájem šetřit, a proto v této vládě nemá co dělat. Ministr Drábek je zase s náměstkem Šiškou [1] de facto zloděj. Když si jeho náměstek udělá bez výběrového řízení program za dvě miliardy, tak to snad musí vědět a musí v tom mít prsty. Na to nepotřebuju důkazy. Kapitola sama o sobě je pan Kalousek. Nechali jsme nejbohatšího člověka v této zemi – díky miliardovým tendrům na obraně, díky smlouvě na výběr mýta s firmou Kapsch, což je také jeho práce, i díky softwaru pro ministra Drábka, v němž má dle mých informací také prsty – dělat ministra financí. Jak může politik, který toto organizoval a s velkou pravděpodobností si nakradl hezké miliardy, být šéfem státní pokladny? To je opravdu kozel zahradníkem.

ÚOHS je za vlády Petra Rafaje největším korupčním hnízdem, největší žábou na prameni. On ovlivňuje úředníky úřadu, což jako předseda úřadu nesmí. Protože on je ta druhá instance, ke které se odvoláváte v případě, že nejste spokojen s rozhodnutím úřadu. Předseda Rafaj funguje jako figurka a je ovladatelný. Například povolil Českým drahám koupit vlaky Railjet od Siemensu za pět miliard bez výběrového řízení. A byla to práce pana Janouška, který se po Praze chlubil, že do týdne vyletí úředník, nějaký pan Rudolecký, a Railjety, ze kterých má pravděpodobně on provize a dělí se s vedením Českých drah, budou ČD moci koupit bez výběrového řízení. (Kamila Rudoleckého [1] vloni posledního srpna Rafaj odvolal z postu místopředsedy ÚOHS, dle MF Dnes kvůli tlaku ohledně prodeje vlaků Českým drahám – pozn. red.) Dokonce ani ta silná Škodovka s tím nic neudělala. Úřad je extrémně důležitý v boji proti korupci, ale on naopak korupci takto napomáhá.

Radim Jančura: Je revoluční doba a jakákoliv forma „práskání“ je povolená @ cep

Ministr financí Miroslav Kalousek podává trestní oznámení na podnikatele Radima Jančuru pro pomluvu šířenou tiskem. Majitel Student Agency ho označil za nejbohatšího Čecha, který si nakradl "hezké miliardy". @ idn

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , , , ,
Zasláno do Quotes, Česká Pozice

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,559 hits @ this blog
%d bloggers like this: