Vladimír Just: ČT – jasně postaru, spolehlivě po povrchu

Fenomén zvaný Miloš Zeman je virtuální realita, vyrobená výhradně zpovykanými českými médii v čele se všemi televizemi, jež jsou buď pod vlivem jeho píáristů, anebo se prostě jen chtějí na účet jeho pokleslých „bonmotů“ ubavit k smrti. Zábava skončí, až bude kašpar králem a českou politiku bude z Hradčan spoluurčovat jeho nejbližší spolupracovník – bývalý velitel tankové divize, který nabízel před 22 lety rozstřílet demonstranty na Václaváku, a který je legitimním kmotrem ruských zájmů v ČR.
Další aktuální záležitostí, která se opět netýká jen veřejnoprávních médií, ale v lepším případě svědčí o povrchnosti, v horším o manipulativní výrobě veřejného mínění, je skandálně křiklavý nepoměr, který média věnují každé prkotině kolem „kauzy Šumava“, a přitom buď úplně, nebo zcela okrajově upozadí nejdůležitější „událost roku“, totiž zlomový a neodvolatelný soudní výrok v celé kauze, který dává za pravdu exministru Bursíkovi v jeho snaze změnit definitivně smrkovou plantáž ve skutečný Národní park. A to svým rozhodnutím ponechat 30% území bez zásahu. Ve světle tohoto rozhodnutí (analogické mají i v Bavorsku) jeví se veškeré současné i budoucí Stráského zásahy v bezzásahovém území jako nezákonné – právně platí totiž Bursíkovo rozhodnutí. Média ovšem ani muk.

Vraťme se ale ještě na Kavčí hory, jichž jsme všichni finančními spolupodílníky a tedy spolumajiteli. Bohužel musíme u nových zpráv konstatovat, že se změnou choreografie a scénografie zatím nenastala změna k hlubší analytičnosti a k nezávislé reflexi, naopak, pod povrchem vnějších změn přetrvává dřívější povrchnost zpráv i komentářů, jež večer jen nekriticky (bez přidané hodnoty nezávislé analytické reflexe) přebírají povrchní slogany deníků tištěných i internetových. Kabát se změnil k horšímu, to špatné zůstává. Je-li současná vláda obecně považovaná za vládu korupční, a jsou-li veřejnoprávní média k této vládě tak bezostyšně servilní, jak to předvádějí ve zpravodajství (včetně bodrého vládního /auto/servisu zvaného Otázky VM), pak i tato média se na všeobecné korupční atmosféře chtě nechtě podílejí.
P.S. Klasickým příkladem povrchního přebírání polopravd z tisku byl už koncem března t.r. zjednodušující slogan, uměle vyrobený před půlstoletím StB, o rozporuplném, a krátce po válce ovšem omilostněném a spojenci uznávaném Ladislavu Nižňanském [1, 2] jako o válečném zločinci. ČT tu doslova opisovala články typu Páchal válečné zločiny, popravě unikl (LN, 17.3.), jejichž pisatelé sedli na lep komunisty vyrobené či účelově upravené „kauze Edelweiss“. Fakta jsou neúprosná: kapitán Nižňanský bojoval ve Slovenském národním povstání, ovšem na opačné straně, než dodnes uvádějí média (!). Přidal se s žilinskou posádkou k povstalcům, bojoval pod Strečnem, byl však i se svou jednotkou zajat, odzbrojen a pod hrozbou zastřelení měl asistovat ve slovenských uniformách s puškami bez nábojů německým akcím (srov. Jozef Vicen: Ve víroch rokov 1938-1988). Po válce byl vyšetřován, a poté, co jej sovětské, americké i československé orgány z jakéhokoli podílu na vraždách očistily (tuto poválečnou verzi přejal i německý soud z roku 2005), byla mu 1946/47 dokonce svěřena odpovědná funkce velitele útvaru při transportech UNRRA do ČSR. Jenže přišel Únor, z Nižňanského byl emigrant a redaktor Svobodné Evropy, a tak z něj bylo třeba vyrobit válečného zločince. Tomu, že estébáckou verzi, stvrzenou později i kapitánem Minaříkem, přejala komunistická média a soudy, rozumím. Nerozumím jen tomu, proč ji 22 let po revoluci papouškují – aniž jediným slovem přihlédnou k existující verzi opačné – i média naše, včetně veřejnoprávních.

Vladimír Just: ČT – jasně postaru, spolehlivě po povrchu @ blg

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Quotes, Vladimír Just

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,070 hits @ this blog
%d bloggers like this: