Vladimír Just: ČT – jasně postaru, spolehlivě po povrchu

Fenomén zvaný Miloš Zeman je virtuální realita, vyrobená výhradně zpovykanými českými médii v čele se všemi televizemi, jež jsou buď pod vlivem jeho píáristů, anebo se prostě jen chtějí na účet jeho pokleslých „bonmotů“ ubavit k smrti. Zábava skončí, až bude kašpar králem a českou politiku bude z Hradčan spoluurčovat jeho nejbližší spolupracovník – bývalý velitel tankové divize, který nabízel před 22 lety rozstřílet demonstranty na Václaváku, a který je legitimním kmotrem ruských zájmů v ČR.
Další aktuální záležitostí, která se opět netýká jen veřejnoprávních médií, ale v lepším případě svědčí o povrchnosti, v horším o manipulativní výrobě veřejného mínění, je skandálně křiklavý nepoměr, který média věnují každé prkotině kolem „kauzy Šumava“, a přitom buď úplně, nebo zcela okrajově upozadí nejdůležitější „událost roku“, totiž zlomový a neodvolatelný soudní výrok v celé kauze, který dává za pravdu exministru Bursíkovi v jeho snaze změnit definitivně smrkovou plantáž ve skutečný Národní park. A to svým rozhodnutím ponechat 30% území bez zásahu. Ve světle tohoto rozhodnutí (analogické mají i v Bavorsku) jeví se veškeré současné i budoucí Stráského zásahy v bezzásahovém území jako nezákonné – právně platí totiž Bursíkovo rozhodnutí. Média ovšem ani muk.

Vraťme se ale ještě na Kavčí hory, jichž jsme všichni finančními spolupodílníky a tedy spolumajiteli. Bohužel musíme u nových zpráv konstatovat, že se změnou choreografie a scénografie zatím nenastala změna k hlubší analytičnosti a k nezávislé reflexi, naopak, pod povrchem vnějších změn přetrvává dřívější povrchnost zpráv i komentářů, jež večer jen nekriticky (bez přidané hodnoty nezávislé analytické reflexe) přebírají povrchní slogany deníků tištěných i internetových. Kabát se změnil k horšímu, to špatné zůstává. Je-li současná vláda obecně považovaná za vládu korupční, a jsou-li veřejnoprávní média k této vládě tak bezostyšně servilní, jak to předvádějí ve zpravodajství (včetně bodrého vládního /auto/servisu zvaného Otázky VM), pak i tato média se na všeobecné korupční atmosféře chtě nechtě podílejí.
P.S. Klasickým příkladem povrchního přebírání polopravd z tisku byl už koncem března t.r. zjednodušující slogan, uměle vyrobený před půlstoletím StB, o rozporuplném, a krátce po válce ovšem omilostněném a spojenci uznávaném Ladislavu Nižňanském [1, 2] jako o válečném zločinci. ČT tu doslova opisovala články typu Páchal válečné zločiny, popravě unikl (LN, 17.3.), jejichž pisatelé sedli na lep komunisty vyrobené či účelově upravené „kauze Edelweiss“. Fakta jsou neúprosná: kapitán Nižňanský bojoval ve Slovenském národním povstání, ovšem na opačné straně, než dodnes uvádějí média (!). Přidal se s žilinskou posádkou k povstalcům, bojoval pod Strečnem, byl však i se svou jednotkou zajat, odzbrojen a pod hrozbou zastřelení měl asistovat ve slovenských uniformách s puškami bez nábojů německým akcím (srov. Jozef Vicen: Ve víroch rokov 1938-1988). Po válce byl vyšetřován, a poté, co jej sovětské, americké i československé orgány z jakéhokoli podílu na vraždách očistily (tuto poválečnou verzi přejal i německý soud z roku 2005), byla mu 1946/47 dokonce svěřena odpovědná funkce velitele útvaru při transportech UNRRA do ČSR. Jenže přišel Únor, z Nižňanského byl emigrant a redaktor Svobodné Evropy, a tak z něj bylo třeba vyrobit válečného zločince. Tomu, že estébáckou verzi, stvrzenou později i kapitánem Minaříkem, přejala komunistická média a soudy, rozumím. Nerozumím jen tomu, proč ji 22 let po revoluci papouškují – aniž jediným slovem přihlédnou k existující verzi opačné – i média naše, včetně veřejnoprávních.

Vladimír Just: ČT – jasně postaru, spolehlivě po povrchu @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Quotes, Vladimír Just

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,546 hits @ this blog
%d bloggers like this: