Týden.cz: Systém dávek drhne. K rezignaci ale není důvod, popírá Drábek slib

Drábek (TOP 09) se přesto k rezignaci nemá. "Úvahy o své rezignaci jsem podmínil tím, že se hromadně nestihnou dávky vyplatit v zákonných termínech. A k ničemu takovému od Nového roku nedošlo," argumentuje a přidává statistiky, kolik dávek už "jeho" systémy stihly vyplatit. V některých případech údaje překračují, podobně jako tomu bývalo za minulého režimu, sto procent.
Jenže podle úředníků jsou čísla ministerstva zavádějící. "Je to dáno nastavením legislativy. Podle zákona je totiž dávka vyplacena v okamžiku, kdy je zpracována a příkaz k výplatě odeslán do jednotného výplatního místa. To ale neznamená, že má klient dávku v ruce. On v tu chvíli nemá složenku ve schránce nebo peníze na účtu," upozorňuje Neuman.

Týden.cz: Systém dávek drhne. K rezignaci ale není důvod, popírá Drábek slib @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Government, Ministry of Labour and Social Affairs, Politics, Quotes, Týden, TOP09

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 369 hits @ this blog
%d bloggers like this: