Martin Hekrdla: Volný pohyb Václava Klause

Když jsem si zadal celé jméno našeho prezidenta ve vyhledávači Yahoo! France, který upřednostňuje probírku textů psaných ve francouzštině, software mi automaticky nabídl tato zpřesnění dotazu: "Václav Klaus – oteplování, pero, životopis, prezident, krade."

Jako strážce panujících poměrů je Klaus napohled jiný. Dožaduje se přísnějšího rozpočtového paktu, než jaký vymysleli bruselští byrokraté; limit tří procent rozpočtového schodku pro země eurozóny je pro něj – příliš vysoký! Klaus vládnoucího establishmentu mlčí jako hrob o tom, že finanční trhy a jejich agentury jsou mnohem mocnější než všechna byrokracie světa, natož ta bruselská nebo jen pražská.
A konečně: Klaus politik hodlá "zachránit demokracie" národních států porážkou občanských společností, nevládních organizací, spontánních pozdvižení občanů na ulicích i srocení organizovaných odbory, "nátlakovými skupinami" pracujících lidí. Kdyby mohl, prodal by českou společnost Američanům, ale zároveň jako psohlavec z pera Jiráskova odhodlaně střežil zemské hranice.
Na tenhle schizofrenní marketingový špek skáčou mu všichni.

Normální člověk, slyší-li našeho pana prezidenta, se prostě jen nemůže zbavit dojmu čehosi nepatřičného, ba ostudného. A tak jeden čtenář pod článek o Klausově vystoupení na France 24 připsal úpěnlivý výkřik: "Seberte mu pas!"

Martin Hekrdla [1, 2]: Volný pohyb Václava Klause @ tyd

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Hekrdla, President, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: