Martin Hekrdla: Volný pohyb Václava Klause

Když jsem si zadal celé jméno našeho prezidenta ve vyhledávači Yahoo! France, který upřednostňuje probírku textů psaných ve francouzštině, software mi automaticky nabídl tato zpřesnění dotazu: "Václav Klaus – oteplování, pero, životopis, prezident, krade."

Jako strážce panujících poměrů je Klaus napohled jiný. Dožaduje se přísnějšího rozpočtového paktu, než jaký vymysleli bruselští byrokraté; limit tří procent rozpočtového schodku pro země eurozóny je pro něj – příliš vysoký! Klaus vládnoucího establishmentu mlčí jako hrob o tom, že finanční trhy a jejich agentury jsou mnohem mocnější než všechna byrokracie světa, natož ta bruselská nebo jen pražská.
A konečně: Klaus politik hodlá "zachránit demokracie" národních států porážkou občanských společností, nevládních organizací, spontánních pozdvižení občanů na ulicích i srocení organizovaných odbory, "nátlakovými skupinami" pracujících lidí. Kdyby mohl, prodal by českou společnost Američanům, ale zároveň jako psohlavec z pera Jiráskova odhodlaně střežil zemské hranice.
Na tenhle schizofrenní marketingový špek skáčou mu všichni.

Normální člověk, slyší-li našeho pana prezidenta, se prostě jen nemůže zbavit dojmu čehosi nepatřičného, ba ostudného. A tak jeden čtenář pod článek o Klausově vystoupení na France 24 připsal úpěnlivý výkřik: "Seberte mu pas!"

Martin Hekrdla [1, 2]: Volný pohyb Václava Klause @ tyd

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Martin Hekrdla, President, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,083 hits @ this blog
%d bloggers like this: