Petr Havlík: Jediným řešením je nový začátek

Privatizace tzv. českou cestou bez kapitálu, či li na úvěr (na dluh), či tak říkajíc privatizace z břicha, zdroje nepřinášela, nýbrž vysávala. Více než 50 nových bank, jež záhadně obdržely bankovní licenci, nepodléhaly dostatečnému bankovnímu dohledu ČNB.

Důvod? Chyba, nezkušenost, neznalost, smůla atd. Ale kdepak. Většina velkých úlovků, ale často i plánovaných krachů, byly řízené operace těch, kteří věděli, jak na to. A pokračovalo to i v období činnosti Konsolidační agentury, která fungovala nezřídka jako bermudský trojúhelník české ekonomiky. Když k tomu připočteme neúčinnou legislativu a téměř nulový státní dozor, pak se nedivme ani příběhům jako byla mega kauza lehkých topných olejů. Že vám to připomíná organizovaný zločin? Plným právem.

Přidejme si k tomu neschopnost státu vybrat daně, ale také 17 tisíc daňových subjektů ČR, které daní mimo ČR v různých daňových rájích. Řada z nich je postavena jako anonymní akciovky bez možnosti dohledat opravdové vlastníky. A tak je jasné, že skutečným vítězům „sametu“ se zbytek země vzdaluje na několik světelných let.
Jmenujme jenom některé: Kellner (Popovič, Kočárník), Tykač (Potáč, Aleš Tříska), Kožený (Vostrý, Köcher, Široký), Adamec ml. (Adamec st.), Toman ml. (Toman st.), Tkáč ml. (Tkáč st.), Dospiva (gen. Lorenc), Charouz, Junek, Chvalovský atd. Mezi jasné vítěze patří i Bakala, který měl mimo jiné nejprve vlivného přítele ve Vladimíru Dlouhém, později např. v Bohuslavu Sobotkovi. A řada dalších – Roman (Kopp), Antonín Koláček, Viktor Koláček, Komárek ml. (Komárek st.), Chrenek, ale i Babiš aj. A pak to byli a jsou i chlapci ze zákulisí – Jansta, Johanes, Šlouf, Muzikář, Velek, Kovarčík, Háva, Dalík aj. a jejich regionální klony, v čele s pražským Janouškem. Ale ve hře hráli vysokými kartami i neviditelní zahraniční sekáči – např. Marc David Rich či Markus Hasler.

Petr Havlík: Jediným řešením je nový začátek @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Economy, Finance, History, Petr Havlík, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,559 hits @ this blog
%d bloggers like this: