Markéta Hrbková – Bidlová: Od Johna po Taberyho podobnost čistě náhodná

Co se týká chaosu, který nastal po pádu Topolánkovy vlády, mám vážné obavy, že byl několikanásobně menší než ten, který právě prožíváme. Za sebe mohu říct, že takový bordel jako teď jsem naposledy zažila ve druhé půlce osmdesátých let, kdy už bylo jen otázkou, jak dlouho bude trvat, než naše velikány někdo vynese. Na rozdíl od současných vládních představitelů však ÚVKSČ mělo jiný věkový průměr a tak se čekáním celkem moc neměnilo. Naši současní vládci však nadšeně mění svět ke svému obrazu a ten skutečný chaos a lidské utrpení, které se teprve chystá, nabývá na realitě každým dnem.

A kdo určuje, že tato vláda už nemá mandát voličů? Voliči to podle pana Taberyho nejsou. Na ulicích, doma, v peticích či osmitisícových skupinách na sociálních sítích, jejich vůle je prostě krátká.
Pak ovšem zbývá jedině násilí.
Přiznám se, že kdybych pana Taberyho považovala za hlupáka, jakého ze sebe dělá, asi by mi za tento znechucený výplach nestál, jenže skutečnost je trochu jiná: novináři Respektu jsou na této vládě stejně zoufale závislí jako občané, jenže v jiném duchu – už se přitulili tak blízko, že s mandátem vlády zřejmě padne i mandát jejich mouder a to žene krysy do akce. Ale tahle akce, která utahuje už tak natlakovaný papiňák, může být skutečně krvenosná a pak by bylo na místě, abychom neopakovali jednu z vážných chyb roku 1989, kdy se zapomnělo vyvodit odpovědnost a z ní plynoucí důsledky u desítek totalitních novinářů, z nichž se nám jeden, i když jen na chvíli, dokonce dopracoval do vlády.

Markéta Hrbková – Bidlová, učitelka, překladatelka, básnířka a astroložka: Od Johna po Taberyho podobnost čistě náhodná @ drf jako reakce na článek v Respektu od Erika Taberyho Radši Johna než Filipa.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Leftists, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,547 hits @ this blog
%d bloggers like this: