Jan Urban: Klaus za všechny (Putinovy) prachy

Termín „užiteční idioti“ údajně jako první vyslovil Vladimír Lenin. Chtěl tak popsat naivní západní politiky a novináře, kteří obdivovali sovětské Rusko a sloužili pod svým jménem bolševické propagandě, a často i rozvědce. Imperiálně geopolitické uvažování většiny zahraniční politiky Ruska se od té doby nijak nezměnilo, a v globalizované virtualitě mediálního světa posluhujících „užitečných idiotů“ spíše přibylo. Václav Klaus mezi nimi dlouhodobě patří mezi nejtrapnější. V příštím týdnu bude na pozvání jistého Institutu pro demokracii a spolupráci propagovat v Paříži vydání francouzského sborníku několika svých textů pod názvem „Zachránit národy Evropy“.

Oficiálně provoz těchto poboček platí „ruské nevládní a humanitární organizace“. Nikdo tomu nevěří – tedy, pokud nepovažujete ruskou Federální bezpečnostní službu, Lukoil nebo Gasprom za „nevládní organizace“ a jejich činnost za Klausem tolik kritizovaný „lobbyismus“ a projevy „nebezpečného levicového ngoismu“.


Stalin s Leninem by byli nadšením bez sebe. Senát Parlamentu České republiky by už jednou měl sebrat odvahu a toho pána, alespoň pro tu ostudu, obvinit z velezrady.

 

Jan Urban: Klaus za všechny (Putinovy) prachy @ blg

 

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
« bře   kvě »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: