Jan Urban: Klaus za všechny (Putinovy) prachy

Termín „užiteční idioti“ údajně jako první vyslovil Vladimír Lenin. Chtěl tak popsat naivní západní politiky a novináře, kteří obdivovali sovětské Rusko a sloužili pod svým jménem bolševické propagandě, a často i rozvědce. Imperiálně geopolitické uvažování většiny zahraniční politiky Ruska se od té doby nijak nezměnilo, a v globalizované virtualitě mediálního světa posluhujících „užitečných idiotů“ spíše přibylo. Václav Klaus mezi nimi dlouhodobě patří mezi nejtrapnější. V příštím týdnu bude na pozvání jistého Institutu pro demokracii a spolupráci propagovat v Paříži vydání francouzského sborníku několika svých textů pod názvem „Zachránit národy Evropy“.

Oficiálně provoz těchto poboček platí „ruské nevládní a humanitární organizace“. Nikdo tomu nevěří – tedy, pokud nepovažujete ruskou Federální bezpečnostní službu, Lukoil nebo Gasprom za „nevládní organizace“ a jejich činnost za Klausem tolik kritizovaný „lobbyismus“ a projevy „nebezpečného levicového ngoismu“.


Stalin s Leninem by byli nadšením bez sebe. Senát Parlamentu České republiky by už jednou měl sebrat odvahu a toho pána, alespoň pro tu ostudu, obvinit z velezrady.

 

Jan Urban: Klaus za všechny (Putinovy) prachy @ blg

 

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Jan Urban, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Top posts
Duben 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,069 hits @ this blog
%d bloggers like this: