Petr Havlík: Dočasní správci našich daní odhalují své vnitřnosti

Vztah veřejnosti k politické reprezentaci země je nezvratně zdevastován. O respektu a důvěře nemůže být ani řeči. Svědčí to o hluboké krizi celospolečenského rozsahu. Současí tohoto stavu je převládající kult konzumu a sobectví. To otevírá prostor různým temným strunám. Roste tak nejen nedůvěra v kohokoliv a cokoliv, ale i agrese, vzájemná řevnivost a nenávist. V tomto klimatu bude velmi obtížné definovat novou vizi a najít následně shodu většinové společnosti. Elementární celospolečenský konsensus je totiž základem plnohodnotné demokracie.
Demokratický právní stát se rozkládá tehdy, když úzká skupina samozvaně privilegovaných získává jen samé výhody a to na úkor veřejnosti, která tak zákonitě inkasuje nevýhody. Suverenita občanů se tak stává jen prázdnou proklamací. O klíčových otázkách státu a obce navíc spolurozhodují, či dokonce přímo sami rozhodují, vlivní nezvolenci.

Kdysi jsme mávli rukou nad tím, když si bývalý ministr financí sedl do čela dozorčí rady České pojišťovny. Jinému ministrovi prošlo, když si přes Pozemkový fond [1] přihrál pár hezkých pozemků. Záhadné zbohatnutí Standy Grosse či Aleše Řebíčka vyšumělo do ztracena atd. Další si doplňte sami. Prý nebyl porušen zákon. Prý nejsou důkazy.

Nechme se například překvapit, kdo tak asi získá pražské nemocnice či DP Praha. Svět je malý a o náhody není nouze. Pokud nezastavíme divokou privatizaci státní moci, pak nezastavíme pád celé země. Pokud již není pozdě. Okolní svět kouká na naše frašky s němým úžasem.

Petr Havlík: Dočasní správci našich daní odhalují své vnitřnosti @ blg

O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Petr Havlík, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,230 hits @ this blog
%d bloggers like this: