Jan Urban: Proč nepomáhat Policii ČR proti korupci

Po odchodu z vlády zařídil (pozn.: Eduard Janota), aby policie získala výběr dvaašedesáti stránek dokumentů. Prokazovaly podle jeho názoru evidentní trestnou činnost. Byl mezi nimi i jeden s razítkem kabinetu ministra financí a krátkou pozoruhodnou poznámkou o názoru někoho z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, podle kterého BIS a Policie ČR rozhodce Kindla a Kužela „drží za kulky“. Jiný dokument zase prokazoval, že náměstek Marek Šnajdr se v roce 2009 tajně domlouval s rozhodcem Kuželem, a získával od něj důvěrné informace o vedení sporu. Exministr doufal, že jako osoba, v dokumentech zmiňovaná, bude spolu s ostatními vyslechnut, a bude tak moci oficiálně policii dodat další důkazy, a vypovědět všechno, co o tom věděl. Nestalo se. Vrchní státní zastupitelství pana Rampuly [1, 2, 3] rychle zakázalo policii cokoliv vyšetřovat, dokumenty se údajně „ztratily“, a Eduard Janota za několik měsíců zemřel. Jan Fischer se jen letos třikrát odmítl k této věci a dokumentům vyjádřit – a dnes kandiduje jako „slušný člověk“ na prezidenta… Některé z Janotových dokumentů byly předány i několika novinářům. Dodnes se na ně nikdo z nich neodvážil aktérů schůzky u tehdejšího premiéra zeptat…

Jan Urban: Proč nepomáhat Policii ČR proti korupci @ blg

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do CZE, Ethics, Government, Jan Urban, Justice, Law, Police, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,391 hits @ this blog
%d bloggers like this: