Cenění

Smíšená obchodní komora založila cenu, která bude každoročně údělována k připomenutí zesnulého českého spisovatele, jehož jméno nese. Laureáti mají být vybíráni na základě hodnot, které právě on zosobňoval. Odvaha, statečnost, lidskost a spravedlnost. Předpokladem nominace je české občanství a aktivní společenské působení v Česku. Patnáctičlenný výbor vybral z deseti význačných českých osobností jako prvního nositele komunistickým režimem pronásledovaného a bez soudu vězněného pražského biskupa, chartistu a zakladatele VONSu, aby tak ocenil jeho lidské kvality a hodnoty. Záslužné a velmi potřebné. Když ale záštity přebírají a cenu předávají lidé jako pražský primátor a poslední dva premiéři, cosi se ve mně zvedá.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,547 hits @ this blog
%d bloggers like this: