MUDr. Jan Hnízdil: online interview na téma ‚Nemocní lidé v nemocné zemi‘

Psychopatičtí politici nám vládnou právě prostřednictvím strachu a manipulace. Pokud individuální strach neprolomíme, nezačneme každý sám za sebe vystupovat a hájit právo, nemá současná krize dobré řešení. Mám radost, že jednotlivců i občanských iniciativ rychle přibývá, spojují se a začínají současné politické reprezentaci šlapat na paty. Strach musí mít oni, ne my. Dnes jsem ho viděl v očích jindy suverénního Víta Bárty.


Zajímavá studie je proces BártaKočí. Ten případ nepatří do soudní síně. Jednání by mělo probíhat na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny formou skupinové terapie a stranických konstelací. Bez účasti veřejnosti.


Pan Klaus je pro mne reprezentantem a garantem období morálního temna, rozdělování a negace. Jeho chování má jistě medicínské důvody. Diagnóza není důležitá. Jako pacient by měl moje porozuměni a terapeutickou podporu. Jako prezidenta jej nemohu respektovat. Mým prezidentem nikdy nebyl.


Současný společenský systém je založený na dravosti, bezohlednosti a neustálém ekonomickém růstu. Přitahuje podobný typ lidí – dravé, arogantní, cynické a bezohledné psychopaty. Problém je, že psychopat na svém chování nic psychopatického nevidí, chybí mu mozková centra pro soucit, svědomí a odpovědnost, podle toho se chová. Odstranění jednoho nic neřeší, ihned na jeho místo nastoupí jiný. Demokracii vystřídala vláda psychopatů – patokracie.


Demokracie ani právní stát u nás nejsou ohroženy. Žádné nejsou. Nahradila je vláda psychopatů, sloužících zájmům velkých korporací, bank, podnikatelských skupin, farmaceutických firem. Volby jsou sice svobodné, ale ať zvolíte kteroukoliv z větších stran, výsledkem je tatáž politika. Vždycky zvítězí ČEZ, loterijní firmy… Pokračovat v tomto vývoji je nebezpečné. Měli bychom fanatiky posedlé neviditelnou rukou trhu důrazně odmítnout a změnit směr společenského vývoje. Apelovat na mravnost a zodpovědnost naších politiků je bezpředmětné. Tyto vlastnosti nemají v osobnostní výbavě. Podle mého názoru bude nutné, aby se chod celé země, formou pokojného vzdoru, přechodně zastavil.

V poslední době mne velice zaujaly dvě knížky s podobnou tématikou: Nemocní u moci od bývalého britského ministra zahraničí a původní profesí lékaře D. Owena. Je tam perfektně a na konkrétních politicích zdokumentováno, jaký vliv měl jejich zdravotní (tělesný i duševní) stav na výkon politické funkce. Knížka Šoková doktrína od Naomi Klein zase popisuje, jaké metody psychopati, posedlí naukou ekonoma M. Friedmana, používají, a jaké zničující důsledky to přináší celým národům. Ten model se neustále opakuje.


Jsem přesvědčený o tom, že současný systém je tak provázaný korupcí, zájmy různých politických, podnikatelských a jiných skupin, že již reformovatelný není. Veškerá snaha o dílčí reformy je marná. Nestačí změnit formu, je potřeba nový obsah – nové hodnoty. Současný systém bych tedy nechal pojít (ostatně na tom sám usilovně pracuje), a urychleně vrhnul síly na budování nového společenského uspořádání, oslovil mravní a odborné elity, zcela mimo stávající stranickou strukturu.


D. Owen popisuje v knize Nemocní u moci "syndrom hybris". Jde o nákazu zpupnosti, kterou člověk onemocní po určité době působení ve vysoké politice. Pan John se nakazil velice rychle. Možná už byl latentně infikován ještě dříve, než se stal ministrem.


Pasivita církve a její přihlížení k dění v naší zemi je pro mne obrovským zklamáním. Pokud se o církvi hovoří, pak v souvislosti s restitucemi, pan kardinál Duka k našim politickým špičkám rychle přilnul. Ve velké úctě chovám prof. Tomáše Halíka.


Dg. V. K. neměnná, pacient nepřístupný terapii, stav progreduje, prognóza nepříznivá.


O tom, jestli je něco "většího" nad námi, usilovně přemýšlím. Nevěřím v jediného boha, pro mne je božím chrámem příroda a božím přikázáním soulad s ní.


K otázce, jak se člověk stane psychopatem (nejde o nemoc, nýbrž o deformovaný charakter): Obvykle je to skládanka vrozené dispozice, vlivu rodinné výchovy (patologický vztah mezi rodiči, nebo dítěte k jednomu z nich, odmítání druhého) a toho, v jakých společenských podmínkách se člověk ocitne. Pokud se shodou náhod ocitne ve vysoké politické nebo manažerské funkci, mohou se jeho patologické vlohy dál rozvíjet. Pusťte si TV zprávy, příkladů tam najdete víc než dost.

Spoléhat na to, že stát bude schopen zajistit zdravotní péči, sociální podporu, postarat se o seniory, se může v brzké budoucnosti ukázat jako velmi krátkozraké. Stát byl téměř kompletně "privatizován", jeho klíčové orgány převzaly, prostřednictvím politiků, různé korporace, zodpovědné za zisky akcionářům, nikoliv za zdraví a sociální péči občanům. Draze zaplatíme za pasivitu a lhostejnost.


Dopingové kontroly jsou pokryteckým divadlem. Limitů lidských možností bylo ve většině sportů dosaženo, společnost si ale žádá další rekordy a úžasné výkony. Sportovci, aby uspokojili poptávku, nemají jinou možnost jak obstát, než za cenu sebezničení nebo dopingu. Doping není skvrnou na čistém štítu vrcholového sportu, je jeho základem. Vymýcení dopingu by znamenalo skoncovat s vrcholovým sportem.

Proslulý americký trendový prognostik Gerald Celente říká: ‚…Když trhy v roce 2008 zkolabovaly, nastala panika. Rok 2009 byl rokem celosvětových sanací a stimulů. Nafoukla se sanační bublina. Říkali jsme, že až tato bublina splaskne, až už se vládám nebude dostávat dalších peněz na stimulace, přijde nezbytně válka. K tomu to nyní směřuje.‘

MUDr. Jan Hnízdil: online interview na téma ‚Nemocní lidé v nemocné zemi‚ [aktualne.centrum.cz]

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Health, History, Jan Hnízdil, Politics, Quotes, Society

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,546 hits @ this blog
%d bloggers like this: