Iva Pekárková: Proč jsou černoši líní

Nejpříšernější lenoši, jaké jsem na vlastní oči viděla, bydleli v polovině osmdesátých let v lágru v Traiskirchenu. Lenora tu byla všeobecná, zmocňovala se bílých, černých, šedých, nahnědlých. Neměla co dělat s věkem ani národností. Měla co dělat s pocitem bezvýchodnosti, který se spousty uprchlíků zmocňoval. V lágru jsme měli střechu nad hlavou, třikrát denně jídlo, dvakrát týdně horkou vodu ve sprchách, lékařskou péči. Kdo neměl oblečení nebo boty, dostal je od charity. Hotové peníze už se v lágru nerozdávaly nikomu.
Mohli jsme pracovat – nesměli, ale mohli – a každé ráno, už od pěti hodin, chodily davy mladíků na "stojku" před lágrovou bránu. Přijížděli tam Rakušáci v autech a odváželi si lidi na práci – obvykle fyzickou, samozřejmě, nepříliš kvalifikovanou a mimořádně špatně placenou. Jenže mladíků před branou okounělo třeba i několik set, Rakušáků přijíždělo nanejvýš pár desítek. Ti, které si nevybrali, se pak vraceli zpátky na cimru, lehli si do postele, často i v botách, protože jim to bylo fuk, a celý den nic nedělali. Když šel někdo na stojku desetkrát, dvacetkrát, třicetkrát – a pak se zas bezúspěšně vrátil na cimru, obvykle ho to přestalo bavit. Potom už z cimry skoro nevycházel – vstával jen, aby si došel pro snídani, oběd a večeři. Takhle žil po mnoho týdnů, měsíců, dokonce i let. A to byl lágr Traiskirchen oproti dnešním uprchlickým lágrům hotová pohádka.

Iva Pekárková: Proč jsou černoši líní [pekarkova.blog.idnes.cz]

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do Emigration, Iva Pekárková, Quotes, Racism, Society

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Březen 2012
Po Út St Čt So Ne
« úno   dub »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,397 hits @ this blog
%d bloggers like this: