István Léko: Kolik metrů bude mít ministr Pospíšil na soudní znalce?

V kauze Slavie ocenil znalec Šmída v lednu 2008 teoretickou sumu maximálního pojistného plnění z životních pojistek fotbalistů klubu, tedy naprosto virtuální aktivum, na 618 milionů korun. Následně byla svolána valná hromada společnosti SK Slavia Praha – fotbal, a ta rozhodla o navýšení zapsaného kapitálu o 618 milionů korun na 1040 milionů. Navýšení provedla formou nepeněžitého vkladu společnost Key Investments. Tehdejšímu většinovému vlastníkovi, britské firmě ENIC, byly účast a hlasování na této valné hromadě znemožněny. Znalec Šmída tenkrát napsal, že předmět nepeněžitého vkladu je plně hospodářsky využitelný pro společnost. Bohužel už nenapsal jak. ENIC tím přišel o svoji majoritu způsobem, který silně připomíná praktiky z devadesátých let, ale snad ani ne v České republice, ale někde v Somálsku.

István Léko [1]: Kolik metrů bude mít ministr Pospíšil na soudní znalce? [ceskapozice.cz]

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do CZE, Football, Government, István Léko, Justice, Quotes

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,089 hits @ this blog
%d bloggers like this: