Krámy

V posledních letech jsem už téměř opustil řetězcové nakupování. Nelehká ekonomická situace ještě přibrousila hrany a tak kromě mizících obchůdků z ulic pozoruji i těsnější návrat do doby, kdy vznikala podstatná část české kinematografie, která dnes už patří do televizního cyklu pro pamětníky, pokud jde o přespultové vztahy. Když se objevujete u maloobchodníka opakovaně, bezpečně si vás dnes nejen pamatuje, ale dokáže dát aktivně najevo, že si vaší přízně váží. Výjimkou nejsou dotazy na chuťovou spokojenost s posledně zakoupeným zbožím a poděkování za druhovou pestrost zvolených položek. V odlesku výlohy jsem si všiml, jako bych chytal image prvorepublikové filmové hvězdy.

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles, Diary

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,441 hits @ this blog
%d bloggers like this: