Hřebíček s helmou na hlavičce

Asociace, která na planetě vládne té očividné, ale lukrativní pitomosti zvané fotbal, nedovolila anglické reprezentaci, aby dresy, ve kterých chtěla sehrát sobotní utkání proti španělským mistrům světa, vyzdobila květem vlčího máku, symbolizujícího památku obětí válečných konfliktů. Zdůvodnila to tím, že chce zůstat zcela neutrální, apolitickou organizací. Britský premiér údajně nazval verdikt nehorázným, protože podle něho je absurdní, aby památka obětí, které zemřely pro naši svobodu, tedy jejich – britskou, byla považována za politickou akci. Je to klasické prohlášení politika, ale překvapuje u vzoru světové demokracie. Nebo snad chce světu namluvit, že náboženství, bazální historická příčina ozbrojených konfliktů, nebylo a není politikou?

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles, Diary

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
« říj   pro »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,669 hits @ this blog
%d bloggers like this: