Člověčina

Kdo se za komoušů dostal do kapitalistického zahraničí s možností bezproblémového návratu, nebo kdo měl možnost dokonce pendlovat opakovaně a často, byl král. Klasa. Svoje blízké i vzdálenější okolí považoval za podzámčí, odkud se k němu mohlo jen pokorně vzhlížet. Občas tím sprostým směrem pohodil krabičky s voňavým obsahem, úplně jinak natištěné časopisy, flašky roztodivných tvarů i náplní a stoupal jak barevný balónek. To se zažere pod kůži. A najednou tam ven mohl jezdit, kdo chtěl a “jeho” zboží je v každé páté ulici, kam si je možné zajít v teplákách a pantoflích. Balónek začal ucházet. Ale proč měnit chování?

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles, Diary

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,465 hits @ this blog
%d bloggers like this: