Postraníci a postranice

Pojem ‘straník’ vnímám v jeho nejpeorativnějším významu. Je to ekvivalent potlačené osobnosti a nivelizace individuality pod pláštíkem tak zvané vnitrostranické demokracie, která je následně prezentována jako celostranický koncensus. Nekoncensualisti jsou pak většinou automaticky dehonestováni jako nějaká podezřelá lidská podčeleď, která by měla být celospolečensky ostrakizována a pravidelně vyšetřována. Podle sehnutých alespoň preventivně, když se pak výsledek ukáže nečekaně negativním. Řádný stranický předseda nesedl na lopatu hulvátovi z jiné partaje, která je už malá pro jeho neukojitelnou diktátorskou touhu. Proto hledá nový ovčín. Nepředsedové, kterým bylo hulvátem zřejmě naslibováno individuálně, neadaptabilního předsedu briskně demokraticky vyloučili a houfování může začít. Zhasnout, prosím.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles, Diary

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
« zář   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 145,546 hits @ this blog
%d bloggers like this: