Metr

Dobrý den. Nemám školený hlas, ale nejsem žádný kuňkal. Nic. Byla to přesilovka tři na jednoho. Ticho. Po minutě pochopila ta, co byla u pultu, když jsem vcházel, dívala se na mě, mlčela, otočila se a šla za kolegyněmi, které žvanily opodál, že asi něco chci. Prosím? Máte látkové metry? Bezeslovně se otočila, zamířila zase k těm dvěma, ale zmizela někde vzadu. Něco zeleného nesla. Skoro mi jí bylo líto, když jsem už dálkově zjišťoval, zda mají více druhů. Všechny mají metr a půl. Já myslel barvu. Další nonverbální otočka. K zelenému přinesla ještě jeden. Mám žlutý krejčovský metr. Stopadesáticentimetrový.

Advertisements
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Zasláno do 100words, Articles, Diary

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 143,441 hits @ this blog
%d bloggers like this: