Z plna hrdla

Mlčíš tady u tabule jako partyzán,“ znechuceně ocenila předvedený výkon spolužáka jedna souška-učitelka. To bylo ovšem bráno mezi námi kluky jako vyznamenání navzdory udělené pětce, protože učitelský sbor byl v našich klučičích očích skutečným nepřítelem. A bylo jedno, že se s námi jeho členové nikdy neváleli po výkopech parovodů v našem rozkopaném sídlišti a neřvali společně s námi „Achtung-hende-hóch!„, když jsme jako odráželi útoky partyzánů se školními brašnami na zádech.

Lže jako komunista,“ řekl jednou můj děda o jednom sousedovi. To pro mě byla nová informace, kterou bylo třeba okamžitě prodiskutovat. Dozvěděl jsem se pak, co to je Hlas Ameriky, Svoborná Evropa, BBC a taky na co a hlavně na koho si mám dávat pozor ve svém okolí. Bylo mi osm a teprve na vysoké škole jsem pochopil, že některé svoje vysokospolužáky jsem v informovanosti předběhl o více jak desetiletí. Mnozí z nich nevěděli naprosto nic. Někteří díky svým komunistických rodičům snad ani nemohli.

Teď náš letopočet začíná dvojkou a každý může neomylně ocenit přistihnutého nepravdomluvníka ve svém okolí nálepkou: „Lžeš jako socan!“ To co v posledních osmi letech předvedli zástupci právě této strany, to se hned tak nevidí. A zřejmě už mají vyzkoušeno, že se s tím nemusí nijak trápit do budoucna, protože asi naše země není pořád v pozici, že za každou sebemenší lež se na vrcholu platí. A to přestože jejich volební preference klesly až na ubohoučkých deset procent.

Dementního kloučka Grosse vystřídala komunálem promazaná mašina Paroubek a hned jsem začal potkávat známé, kteří avizovali změnu. Marně jsem je přesvědčoval o tom, že Paroubek je úplně ten stejnej vrh jako Gross, jen jinej kotec. Marnost nad marnost. lidi jsou zřejmě nepoučitelní. Ale pak to přišlo v rychlém sledu.

Takže nám pan Paroubek předvedl dokonalou komedii o svém lustračním osvědčení, včetně povedené historky o svém papouškovi jménem Roko, který byl pro důstojníky StB předobrazem pro volbu krycího jména. No, kdo by tomu nevěřil, že? Vždyť přece jinak se to stát ani nemohlo. A nic se ani nezměnilo, když tento pán zastával vysokou ekonomickou funkci v něčem takovém, jako byl podnik RaJ. Tedy aby bylo jasno i pro ty později narozené, v podniku, který byl svou činností a především svými zaměstnanci v jednotlivých provozovnách přímo reprezentantem lží, podvodů a zlodějiny obecně. Zaměstnancům tohoto molochu mohli konkurovat už jen zelináři a samozřejmě zloději v tričkách taxislužby. A to šlo v případě Paroubka ještě navíc o RaJ v Praze! Bájném to městě nepostivosti a křiváren, které neopomene ani dnes okomentovat každý slušnější bedekr.

Takže StBáci měli za spolupracovníky kdejakého taxikáře, kdejakou pokojskou, kdejakou šmudlu v šatně, kdejakého pingla a zrovinka pana náměstka z RaJe nechají zcela na pokoji, neboť on srdnatě jako člen sociální demokracie, tedy tehdejšího kolaborantského člena Národní fronty a účastníka každého prvomájového průvodu a manifestace na podporu KSČ, jim opakovaně řekl svoje rázné: „Ne, soudruzi! Já ne!“ On, takový hrdina a mistr rovného vyjadřování, který v bezpečí roku 2005 na otázku zda věří v boha odpoví: „Domnívám se, že ano. Tedy někdy ano a někdy ne, ale teď nemám čas se nad tím zamýšlet,“ a nebo na otázku zda byl někdy nevěrný své ženě špitne: „Domnívám se, že ne.

Tak tento tichošlápek postranních uliček, zbabělec, který se několikrát raději vůbec nezúčastnil hlasování Pražského magistrátu, aby ho pak v budoucnu snad někdo nemohl masírovat za jeho postoj a projevený názor, nám všem bude chtít tvrdit, že on řekl zástupcům služby s rozsáhlými pravomocemi a přímo se podílející na represáliích po celém státě, opakovaně svoje ne? Nelže náhodou tento pán z plna hrdla jako socan? No zřejmě se opravdu ještě máme na co těšit. A moc by mě zajímalo, jak se s takovým sudem kalu vyrovnává morální elita lidovců, Miroslav „Erasmus“ Kalousek? Že by měl Paroubek v jeho očích menší problém než Gross? A japato to tak přijde, bratře?

I v tomto týdnu se socanská partička zase předvedla v dokonalém světle. Nejprve se „ze zahraničí“ vrátili šéfové levého křídla socanů, tedy pro ty neznalé polopatisticky řečeno – komunista Laštůvka s komunistou a soudně usvědčeným lhářem Kavanem a ti jen tak mírnix-týrnix řekli, že jako teda ještě nevědí zda vládu, na které se už dohodla i socanská generalita, jako vůbec ve sněmovně schválí. Bomba ne? A aby tomu nebyl konec a protože oba jsou tak trochu „do světa“, že mají ty a ty nároky na MZV. Tedy především, že jim kroutí palce u nohou další setrvávání Cyrila „Rudé svatozáře“ Svobody na stolci ministra zahraničí a že když odtamtať jako teda nevypadne, že aspoň musí za svého prvního náměstka jmenovat okamžitě kverulanta Kmoníčka, který se mimojiné místo pořádné práce pro ČR při OSN zabýval spíše psaním negativistických článků do světových deníků o tom, jak to jako vidí všechno úplně jinak než ta trubka Cyril v Praze. No prostě typickej socanskej dáreček. Tak přesně tento drahokam loajality chtěl nechat náměstkovat Kavan. Asi moc dobře ví proč.

A jak to všechno dopadlo? Klasicky socansky. Přisyp mi víc otrub do koryta a já pro tebe budu hlasovat. Čili po několika schůzkách triumvirátu Paroubek – Kavan – Svoboda, dostali Kavan s Laštůvkou svoje trafiky a z Moskvy se vrací náš elitní agent 007 Bašta, který nastoupí svoji další cestu průšvihů a ostud u Cyrila na MZV, kterému to kupodivu nijak nevadí. Tedy nevadí, vadí mu to podstatně míň, než přítomnost Kmoníčka. Že by to nakonec bylo tak, že Bašta je ještě větší blbec než jsme doufali a proto je méně nebezpečný než přece jen poněkud kultivovanější a možná i aktivnější Kmoníček? Čert ví. A v případě Cyrila to sedí jak holá zadnice na nočník.

Ale to jsme pořád moc nahoře. Paroubek, Kavan, kolaborující světci z KDÚ. Oni socani mají svoji morálku pod kůží na všech postech. Nepůjdeme ale nikam do sklepení a zůstaneme pořád Paroubkovi za zadkem. Ano, jmenoval vládní mluvčí. V podstatě nezajímavá informace někam na n-tou stranu novin. To by ovšem ta pětadvacetiletá číča nesměla otevřít svoji hlavinku hned tak okatě. A jakpak? No přece po socansku. Lhala jak nějaká šlapka z Perlovky při perlustraci. Je to docela čiperné děvče, které i ve svém mladém věku má už zřejmě dostatek zkušeností ze sedacích souprav v předpokojích všech celoplošných televizích a přidala k tomu ještě pár rádií okresního formátu. Ale poněkud domotaný to má pokud jde o jména těch rádií a především pak, když se jedná o zastávané funkce, délku a úspěšnost těchto pracovních vztahů. No nic, žádná válka, jen se trošku spletla v životopise. Zajímavé je, že vždy ve svůj prospěch a nikdy jinak.

Novináři, kteří jsou teď docela v laufu po skandálech primitiva Grosse a na každou hozenou kost se hrnou v pětistupech, si ji hned všude proklepli a slova na adresu Veroniky Skořepové nebyla ze žádného zdroje příliš povzbuzující. V podstatě nejčastěji se s ní rozešli velmi brzy a vždy pro její údajné nedostatky. A co na to tato mediální hvězda okresního formátu? No prostě klasika. Společně s Paroubkem prohlásila, že tyto informace nepochází z jejího oficiálního živopisu, ale jen z pracovního materiálu a jak přítomní mohou vidět, nikde na tom papíru není její podpis a tedy tyto informace nejsou její osobou autorizovány. Kdyby v tuhle chvíli místo odpovědi z plna hrdla začala jódlovat, bylo by to mnohem méně mimo mísu.

Už to chápete? Prostě my kolem jsme naprostí debilkové, když nevíme, že to co není podepsané, není oficiální, ale jen pracovní materiál. Proč ovšem uvedla špatně jméno rádia i v životopise? I na to existuje podle socanské suity vhodná odpověď. No prostě to bylo třeba udělat rychle, byla ve stresu a jen se spletla. K čemu ovšem sloužil ten tzv. pracovní materiál, to už se asi jen těžko dozvíme. Možná se ucházela o nějaký vyšší post, ale nakonec vzala zavděk Paroubkem. To, že někdo velmi stojí o to, aby tuto pozici zastávala právě ona, je jasné. Kdo to asi tak jenom je? A co na to Jan Tleskač? Jen nám Jirko neodpovídej z plna hrdla po socansku, pěkně prosím.


A konec? Dnes, tedy v sobotu v podvečer, ještě příliš neopotřebovaná vládní mluvčí oznámila, že rezignuje na svoji funkci. Samozřejmě neřekla, že to dělá proto, že se zachovala jako prolhaná přituplá kačena, když si myslela, že jí ty nepravdy projdou, ale prý proto, aby dál nediskreditovala vládu při stále sílící negativní mediální kampani, která je proti ní, možná i částečně kvůli vlastnímu neobratnému vyjádření v tisku, vedena v posledních dnech.

Takže zase nic nového. Jen klasická socanská špinavá informační vata, která je veřejnosti z plna hrdla podávána s vřelostí jim tak vlastní. Další hmatatelný důkaz, že mají lidi za absolutní póvl. Je načase, aby jim ten občanský póvl konečně pořádně šlápl do úsměvu. Nikoliv ovšem po bolševicku – to by se jim nakonec mohlo i zalíbit, ale po pravičácku. Lžeš? Podvádíš? Nejednáš v souladu se svými slovy? Tak padej! Teď mě tak napadá, jak to tady asi bude vypadat, když se naplní prognózy a zase na vládě zavlaje modroptačí standarta a například takovej dokonalej koloušek Ivan Langer se stane ministrem vnitra? No, myslím že bude ještě srandy kopec.

Reklamy
O programu

Brno Patriot, Jogger, Biker, Reader, Scribbler, Avid Fan of Motorcycles, Science, Cosmology, UFO Phenomenon & Apple's Stuff.

Tagged with: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Zasláno do Commentary, Commies, CZE, KDÚ-ČSL, KSČ, Politics, Prague, StB, ČSSD

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Member of The Internet Defense League

Jiří Kuběna, básník
"Vždycky jsem cítil ponížení, že musím do nějakých obskurních rubrik psát: národnost česká, když jsem Moravan, ne Čech. Moje vlast je Morava a žádné Čechy, a už vůbec ne infámní, hrůzné, bohorouhačské Česko, ten obludný výplod našeho zdivočelého, prohnilého, nekonečně zkorumpovaného, nestoudného, každou sebemenší hodnotu okamžitě špinícího, rozkládajícího, relativizujícího liberalismu."
Květen 2005
Po Út St Čt So Ne
« dub   čvn »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv

Got anything to say? Don't hesitate. But my reaction is not legally enforceable...
GEE2ER at ICLOUD dot COM

Follow DIES DIEM DOCET #jasamprvni on WordPress.com
  • 146 064 hits @ this blog
%d bloggers like this: